O nás

MOBILNÍ KLIMATIZACE - VÝHODY


To, že jsou v létě čím dál větší horka, na tom se shodneme asi všichni. Nesnesitelné horko uvnitř obývacích prostor lze řešit pouze dvěma způsoby.

Tím prvním je klasická klimatizace. Výborné řešení, které má ovšem několik nevýhod. Tou první je bezesporu vysoká pořizovací cena. Druhou je nutnost stavebních úprav (a nutnost stavebního povolení či ohlášky kvůli zásahu do nosné zdi budovy). a s tím spojené vícenáklady. Další nevýhodou je ta zkutečnost, že klasické klimatizace lze v podstatě použít pouze tehdy, když jste vlastníkem dané nemovitosti, nebo máte jeho souhlas. Umístění klimatizace je poměrně problém i v bytech v osobním vlastnictví, kdy společenství vlastníků toto nechce povolovat, ať už kvůli zvýšenému hluku, který vzniká při činnosti klimatizace a ruší sousedy, nebo kvůli estetice a vzhledu budovy.

Druhým způsobem je pak mobilní klimatizace. Výhodou jsou bezesporu nižší pořizovací náklady. Už z názvu plyne další výhoda a tou je možnost přemístění klimatizační jednotky nejen mezi místnostmi bytové jednotky, ale i do jiné nemovitosti. Nevýhodou mobilní klimatizace byl hlavně způsob odvodu teplého odpadního vzduchu ven s místnosti. Objevilo se mnoho způsobů, jak to udělat. Někdo to řešil odvodem do stupaček bytu, někdo vyřezáním díry do okna odbornou firmou, jiný zase vybouráním díry pod okenní parapet.. Nedávno se na trhu objevilo těsnění pro mobilní klimatizace, což je v podstatě silonový vak vlepovaný do okenního rámu.

My přicházíme s originálním,elegantním a funkčním řešením pomocí krytu k odvodu odpadního vzduchu mobilních klimatizací. Ten je, stejně jako ostatní součásti technického řešení, chráněn a zapsán u Úřadu průmyslového vlastnictví ČR.

NAŠE ZAČÁTKY..

První pokusy o postavení krytu k odvodu odpadního vzduchu mobilních klimatizací se datuje někdy do roku 2008, kdy jsme se nějakým rozumným způsobem snažili vyřešit tento problém. Zprvu jsme se pokoušeli vložit do okenního rámu dřevěné desky různé tloušťky a barvy s vyřezaným otvorem (viz. fotogalerie ). Poté (od roku 2009) jsme začali zkoušet používat různé druhy plastů. Ty jsme zpočátku upevňovali do okeního rámu různými způsoby typu pokus-omyl. A tak jsme zkoušelí různé lepení, ucpávání mezer hadrami, nechyběly ani latě přichycené k rámu okna :-) .

Nakonec jsme přišli s řešením, které je nejen funkční, ale i estetické. Náš výrobek tak lze používat jak v bytě, na chatě, v domě tak i v kancelářských prostorách.